O programu DofE

Na našich inovovaných stránkách najdete jak historický průřez aktivit od roku 2008, tak především aktuální informace ze současného dění. Tento prostor zároveň slouží coby komunikační rozhraní lidí zapojených do programu Mezinárodní cena vévody z Edinburghu. Naleznete zde reportáže z běžných programových aktivit, projektů, setkání a expedic, výzvy k účasti na různých akcích a komentáře k aktuální činnosti skupiny. Zároveň se prostřednictvím odkazů můžete dostat i na webové stránky partnerských organizací, které pracují jako místní centra programu.

 • program DofE Award je pro mladé lidi především osobní výzvou
 • účastníci programu získají dobrý pocit z kvalitního trávení volného času, dosažení cílů a překonání sebe sama
 • program má tři úrovně s odlišnou obtížností a délkou plnění
 • v každé úrovni se účastník programu věnuje aktivitám ve čtyřech sekcích (sportovní aktivita, dovednost, dobrovolnictví, dobrodružná expedice)
 • účastníci programu rozvinou svou samostatnost a zodpovědnost za sebe i za druhé, naučí se novým dovednostem, budou schopni efektivně plánovat, poučí se z vlastní zkušenosti a zážitků a naleznou nové zájmy, přátele a příležitosti
 • na slavnostním předání bude jejich úsilí oceněno prestižním certifikátem

10 principů programu

 1. INDIVIDUÁLNÍ PŘÍSTUP (každý účastník si vybírá aktivity a stanovuje cíle dle svých zájmů i možností)
 2. NESOUTĚŽNÍ POVAHA (absolvování programu je osobní výzvou, ne soutěží s ostatními)
 3. DOSTUPNOST PRO VŠECHNY (do programu se může zapojit každý ve věkovém rozmezí 14–25 let bez ohledu na počáteční schopnosti, pohlaví, původ či místo pobytu)
 4. DOBROVOLNOST (účast v programu je vždy svobodnou volbou mladých lidí, kteří si na aktivity v rámci programu vyhradí část svého volného času)
 5. INSPIRATIVNOST (program mladé lidi inspiruje, aby překonávali svá očekávání. Účastníci programu jsou vedeni k tomu, aby si stanovili své vlastní cíle, ty se snažili splnit a v průběhu programu se tak zdokonalili.)
 6. DŮRAZ NA ROZVOJ (program podporuje osobnostní a sociální rozvoj mladých lidí)
 7. VYVÁŽENOST (program poskytuje vyvážený rámec, ve kterém účastník pracuje na svém těle i mysli a rozvíjí také pocit sounáležitosti se svým okolím)
 8. ROSTOUCÍ NÁROKY (každá úroveň programu postupně vyžaduje od účastníka více času, zapojení a odpovědnosti)
 9. DLOUHODOBOST (program nelze splnit se slabým zápalem nadšení; je třeba odhodlání a vytrvalost, aby se účastníci všem aktivitám dokázali věnovat dlouhodobě)
 10. ZÁBAVNOST (program by měl účastníkům přinášet radost, naplnění a uspokojení)
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace