Ubytování

Domov mládeže

Domov mládeže (dále DM) je školské zařízení, které poskytuje žákům Akademie Světlá n. S., SŠ a VOŠ výchovu a vzdělávání a školské služby formou ubytování.

DM je příspěvkovou organizací schválenou usnesením Zastupitelstva Kraje Vysočina. Organizace a činnost DM se řídí Školským zákonem č. 561/2004 Sb. a vyhláškou MŠMT č. 108/2005 Sb., o školských výchovných a ubytovacích zařízeních a školských účelových zařízeních, v platném znění.

Výchova a vzdělávání v DM probíhá podle Školního vzdělávacího programu a z hlediska organizace a provozu, práv a povinností a podmínek bezpečnosti a ochrany zdraví se řídí Provozním a vnitřním řádem DM. Oba dokumenty najdete v sekci Informační portál > Úřední dokumenty > Úřední deska

Domov mládeže je propojen v celém komplexu společně se školou, ateliéry, dílnami odborného výcviku, školní knihovnou, školním klubem, jídelnou, tělocvičnou a posilovnou.

V rámci doplňkové činnosti poskytujeme během školních prázdnin ubytování i stravování organizovaným skupinám dětí i dospělých.

Obecné informace

Telefony a e-maily na domov mládeže a jídelnu

Domov mládeže se otevírá každou neděli v 18:00 hod. a zamyká se vždy v pátek ve 14:00 hod. Každý den se domov mládeže a areál školy zamyká ve 21:30 hod. (v neděli ve 22:00 hod.)

Pokud budete požadovat uvolňování Vašich dětí z Domova mládeže v průběhu týdne, sdělte nám toto předem písemně nebo telefonicky (u mladších 18-ti let). Jinak nebudou žáci uvolněni z DM. Kontakt na pracovníky domova mládeže

Žákům se nedoporučuje vozit na DM drahé věci a větší finanční částky. Peníze si mohou uschovat v hlavní vychovatelně do trezoru. Cennější věci jako mobily apod. by měl mít žák stále u sebe. Pokoje si ubytovaní zamykají. Na začátku ubytování musí žák složit vratnou zálohu 200 Kč na klíč od pokoje.

Výměna ložního prádla probíhá jednou za 14 dní. Povinností ubytovaného je předložit všechny své osobní elektrospotřebiče k provedení el. revize (50 Kč/1 spotřebič starší 1 rok, k novým spotřebičům prosíme dodat kopii účtenky).

Prosíme o důsledné seznámení s provozním a vnitřním řádem domova mládeže, který najdete v sekci Informační portál > Úřední dokumenty > Úřední deska Zde naleznete informace týkající se přijímání žáků a studentů do domova mládeže, provozní a organizační informace i rámcový rozvrh dne ubytovaných.

Přihlášky, kritéria přijetí

Kritéria pro přijetí na DM pro školní rok 2024/2025

Vybavení a volnočasové aktivity

Ubytovaní mají k dispozici kuchyňku s ledničkou, sporákem, mikrovlnnou troubu s rychlovarnou konvicí, klubovny s televizí, hernu s kulečníkem a fotbálkem, stůl na stolní tenis, posilovnu, tělocvičnu.

Ubytovaní na Domově mládeže mohou zdarma navštěvovat kroužky a volnočasové aktivity vedené vychovateli, např. posilování, fotbal, volejbal, aerobic, florbal, práci s počítači, vaření a pečení, výrobu drobných sezónních dekorací, turistiku apod. Ubytovaným nabízíme i možnost účastnit se jednorázových akcí konaných ve městě a jeho okolí.

Díky širokému spektru vyučovaných oborů může škola žákům nabídnout i řadu zájmových kroužků pod vedením pedagogů. I ty mohou ubytovaní využívat zcela zdarma. Seznam aktuálně otevřených ateliérů a zájmových kroužků, spolu s informacemi o termínech, je k dispozici zde:

Ateliéry a kroužky

Platba za ubytování a stravování

Měsíční poplatek za ubytování činí 990,– Kč.

Škola poskytuje ubytování minimálně s polopenzí. Podrobnější informace, vč. způsobu úhrady viz Škola > Stravování

Aktuality ze života DM

Aktuality ze života DM najdete v příspěvcích na vývěsce, vpravo. Abyste zůstali v obraze, sledujte nášRSS Export

Ubytování pro veřejnost

Domov mládeže poskytuje v rámci své doplňkové činnosti ubytovací služby organizovaným skupinám dětí, mládeže i dospělých především v době školních prázdnin při minimálním počtu 30 osob na základě smluvního vztahu (dle občanského zákoníku).

Ubytovatel poskytuje ubytovaným povlečení lůžkovin, zajišťuje recepční služby (nikoliv pedagogický dozor nad nezletilými), ostrahu objektu a další služby. Pro skupiny od 30 osob lze poskytnout i celodenního stravování ve školní jídelně. Domov mládeže je vhodný i pro různá školení a soustředění. Škola organizátorům pronajme za úplatu přednáškovou místnost, menší společenské místnosti (třídy), technické prostředky (projektor, počítač apod.) a tělocvičnu za smluvní ceny.

Kontakt: Mgr. Adéla Šenková

Ubytování na Lipnici

Škola nabízí ubytovací služby v prostorách areálu Kamenosochařského střediska Lipnice nad Sázavou. Více informací >>

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace