Galerie

S narůstajícím množstvím studentů a jejich výtvarných prací se ukázalo, že škola potřebuje prostory, kde se dají vhodným a efektním způsobem díla žáků i jejich pedagogů – výtvarníků trvale prezentovat.Proto byl vybrán prostor pod spojovací chodbou, kde byla v květnu 2007 vybudována školní galerie.

Galerie byla slavnostně otevřena u příležitosti 40. výročí sklářského školství ve Světlé nad Sázavou a od té doby slouží ke spokojenosti všech. Další velké akce, která v jejích prostorách proběhly, byly čtvrtý a pátý ročník výstavy Sklo, Kámen, Keramika v letech 2008 a 2010, a dále Bienále 2014 a 2016.

Jako doplněk školní galerie slouží podloubí pod částí školní jídelny, které bylo do podoby vhodné pro prezentaci studentských prací upraveno v roce 2010. Také zde je možno shlédnout různé výtvarné a řemeslné práce našich žáků.

V rámci oslav 50. výročí školy v září 2016 byla otevřena další galerie – opět pod spojovací chodbou, tentokrát v části u hlavního vjezdu do areálu školy. Škola tak získala kapacitně adekvátní výstavní prostory.