Galerie, glyptotéka

S narůstajícím množstvím studentů a jejich výtvarných prací se ukázalo, že škola potřebuje prostory, kde se dají vhodným a efektním způsobem díla žáků i jejich pedagogů – výtvarníků trvale prezentovat.Proto byl vybrán prostor pod spojovací chodbou, kde byla v květnu 2007 vybudována školní galerie.

Galerie byla slavnostně otevřena u příležitosti 40. výročí sklářského školství ve Světlé nad Sázavou a od té doby slouží ke spokojenosti všech. Další velké akce, která v jejích prostorách proběhly, byly čtvrtý a pátý ročník výstavy Sklo, Kámen, Keramika v letech 2008 a 2010, a dále Bienále 2014 a 2016.

Jako doplněk školní galerie slouží podloubí pod částí školní jídelny, které bylo do podoby vhodné pro prezentaci studentských prací upraveno v roce 2010. Také zde je možno shlédnout různé výtvarné a řemeslné práce našich žáků.

V rámci oslav 50. výročí školy v září 2016 byla otevřena další galerie – opět pod spojovací chodbou, tentokrát v části u hlavního vjezdu do areálu školy. Škola tak získala kapacitně adekvátní výstavní prostory.

Při příležitosti Bienále 2018 byla slavnostně otevřena glyptotéka – sbírka sádrových odlitků, která představuje významné sochařské práce od neolitu až po dvacáté století. Školní sbírka bude fungovat jako cenná zásobárna studijních modelů, zároveň ale najde též uplatnění při výuce dějin umění.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace