Zájmová činnost

Středoškolská odborná činnost (SOČ)

Středoškolská odborná činnost (SOČ) je dobrovolná zájmová činnost studentů. Výsledkem SOČ je samostatně vypracovaná práce nebo učební pomůcka, která je předkládána k odbornému posouzení a následně obhajována před odbornou porotou. Posláním této činnosti je všestranně rozvíjet jejich zájmy a podporovat tak jejich další odborný růst. Studenti si při této činnosti rozšiřují komunikační schopnosti, získávají životní zkušenosti a vhodně využívají volný čas.

Proč se zúčastnit SOČ ? Při zpracování samostatné práce se hodně naučíte. Budete rozvíjet svůj zájem a přitom se seznámíte s mnoha lidmi, které danému oboru rozumí a poradí vám.

Pokud budete chtít se zeptat, poradit v této oblasti, podívat na minulé práce, je možno se obrátit na učitele Mgr. Jaroslava Peška

Ateliéry a zájmové kroužky

Díky širokému spektru vyučoaných oborů škola studentům může nabídnout širokou škálu zájmových kroužků.

Seznam aktuálně otevřených ateliérů a zájmových kroužků, spolu s informacemi o termínech, je k dispozici zde:

Ateliéry a kroužky

DofE – Mezinárodní cena vévody z Edingurghu (dříve EDIE)

Program DofE je příležitostí, jak získat nové přátele, silné zážitky a užitečné dovednosti. Od jeho založení se programu zúčastnilo už přes osm milionů mladých lidí z celého světa.

Program pro mládež Cena vévody z Edinburghu (EDIE) byl po mnoho let úspěšně provozovaný na naší škole. Nyní se po krátké odmlce vrací pod novým názvem DofE. Základní informace o programu na národní úrovni najdete na www.dofe.cz. Na tomto poli volnočasových a mimoškolních aktivit se odehrálo mnoho. Z tohoto důvodu byli zřízeny vlastní www stránky http://edie.gymnazium-svetla.cz/, kde lze najít veškeré informace o aktivitách našich studentů v Programu.

Zde je stručný přehled toho, co se v posledních letech odehrálo:

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace