Ze života absolventů oboru Sociální činnost

Na tomto místě bychom vám rádi představili několik zajímavých příběhů, vzpomínek na školu, životních a pracovních úspěchů našich milých absolventů.

1. Bc. Alena Velechovská

I já jsem absolventkou Vaší akademie :-) Jmenuji se Alena Velechovská a pracuji jako zástupkyně vedoucí Centra primární prevence Spektrum, dále také jako adiktolog v Adiktologické ambulanci Kolping ve Žďáře nad Sázavou. Výběr školy je opravdu důležitý, základem je vzdělávat se v oboru, který Vás zajímá, dále pak být obklopený lidmi, kteří Vám mají co předat, chtějí Vám to předat a svou práci dělají rádi. Na Akademii jsem studovala obor sociálně-správní činnost, který jsem úspěšně ukončila maturitou v roce 2007 a po škole jsem začala pracovat ve Spektru na „Káčku“, jak se tomu slangově říkalo a říká mezi klienty i kolegy. Je to služba, která pomáhá lidem, kterým se návykové látky dostaly do života. Studium na Vaší škole mi dalo základy, díky kterým jsem se dostala na vysokou školu v Praze, obor Adiktologie na 1.lékařské fakultě Univerzity Karlovy, tento obor se zaměřuje na multidisciplinární přístup v oblasti závislostí. Má práce je opravdu široká a zajímavá, od prevence na základních a středních školách, po individuální poradenství s klienty ambulance. Také s některými z Vás jsem se již potkala v rámci preventivních programů, které ve spolupráci s vedením Vaší školy realizujeme pro všechny první ročníky. Spolupráce je pro mě opravdu radostí, nejen že jednám s lidmi, které znám, ale zároveň vidím, že vše není jen o učení (i když proto tam jsem) ale i o tom, aby se studenti na škole cítili dobře a v životě se jim dařilo. Dnes už můžu říct, že škola není jen o známkách, ale o tom vydržet a nevzdávat se. Všechno dělají jen lidi a když chceš a zabereš, zvládneš to taky! Ať se Vám daří ve studiu, jste na správné škole!

2. Iva Fryková, DiS.

Po škole jsem šla na pedagogickou VOŠ. Dva roky jsem pracovala jako sociální pracovnice v nizkoprahovém centru a teď již devátým rokem pracuji jako učitelka v MŠ. Na střední škole se mi líbilo a ráda na ni vzpomínám. Moc se mi líbila různorodost praxí. Díky tomu jsem potom šla na pedagogiku.

3. Zuzana Přichystalová

Jmenuji se Zuzana Přichystalová a jsem absolvent sociálně správního oboru na Akademii ve Světlé nad Sázavou. I přesto, že zpočátku studia jsem patřila spíše k problémovým studentům, jsem díky tomuto studiu dospěla a také poznala spoustu skvělých přátel z řady studentů i učitelů. Moje první zaměstnání nebylo z oboru, dělala jsem kancelářskou práci, která byla sice nenáročná, ale nebylo to to pravé a jednoduše mě nenaplňovala tak, jak bych si představovala. Nyní pracuji jako pracovnice v sociálních službách, jsem v kontaktu s klienty, práce mě baví a naplňuje a je to opravdu velký rozdíl.

4. Mgr. Sandra Dubišarová

Daří se mi dobře. Na škole se mi líbilo. Především bohaté praxe, těch bylo dostatek. Takže mnoho zkušeností. Samozřejmě i poté, když ostatní vyprávěli o svých praxích a tak jsme si mohli vzájemně doporučovat, kam jít na praxi příště. Na škole byla rodinná atmosféra, tedy aspoň za nás je fajn, že je na výběr takových oborů. Dále byl fajn zájem učitelů, aby nás co nejlépe připravili na maturitu, ochota, kdykoliv a s čímkoliv poradit, což určitě pozvedává úroveň vzdělávání. Jinak profesně se mi též daří dobře, po střední jsem vystudovala vysokou školu v Jihlavě – VŠPJ, obor zdravotně sociální pracovník. Poté jsem nastoupila na Úřad práce ČR, jako pracovník dávek pro osoby zdravotně postižené a sociální pracovník. Při zaměstnání jsem si ještě dodělala magisterské vzdělání – sociální práce, na Masarykově univerzitě v Brně sice je to škola na menším městě, ale to nebrání tomu, že člověk nemůže jít studovat dál na vysokou, i jednu z těch známějších.

5. Bc. Zdena Kavková

Jsem absolventkou oboru sociální činnost na světelské Akademii. Po úspěšném studiu jsem si podávala 3 přihlášky na VŠ. Dvě do Hradce Králové, na obory zaměřené na sociální činnost a jednu do Jihlavy na obor všeobecná sestra. V Hradci mi bohužel nevyšly ani jedny přijímací zkoušky, tak jsme se rozhodla pro studium v Jihlavě. Původně jsem plánovala, že to po roce zkusím znovu, ale začalo se mi tam líbit. Momentálně žiji v Kolíně a pracuji na lůžkové chirurgii a cévní chirurgii. Přihlásila jsem se i na navazující magisterské studium do Pardubic, ale studium jsem po půl roce přerušila.

6. Šarlota Vaňkátová

Na Akademii ve Světlé se mi moc líbilo. Příjemní učitelé, zajímavé předměty, skvělí spolužáci. Po maturitě jsem se dostala na VŠP Jihlava obor sociálně zdravotní pracovník. Nástup se ale nekonal, jelikož jsem šla na rodičovskou dovolenou. Po dvou rodičovských, bez praxe jsem sháněla půl roku jakoukoliv práci v různých oborech. Vždy neúspěšně. Pak jsem ale, díky doporučení od paní učitelky Kubínové ze střední školy, sehnala práci v mém oboru jako asistentka sociálního pracovníka v Domově se zvláštním režimem ve Věži. Práce je to různorodá, klienty domova jsou schizofrenici. Jsem za ní moc vděčná, dělám, co mě baví, a těším se do práce každý den.

7. Monika Coufalová

V oboru sociální činnost jsem maturovala v roce 2012, po skončení studia jsem se rozhodla pokračovat na vyšší odborné škole zdravotnické a po ukončení šla pracovat jako zdravotní sestra do Fakultní nemocnice v Motole. Práce zdravotní sestry mě baví a i když je někdy těžká, hlavně v dnešní době, tak mě naplňuje.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace