Sportovně-turistický kurz 2015

Agendy:
 
Informační portál , Sociální a zdravotní, Gymnázium, Umělecké a řemeslné, Výtvarné
Publikováno:
 
06.06.2015 17:21
Poslední úprava:
 
před 9 lety

Každý rok čeká studenty 3. ročníků týden plný chození, jízdy na kole, sportování a večerního posezení u táboráku. Jsme rádi, že ani letošní rok není výjimkou, a proto jsme se 11. května 2015 sešli před budovou školy s krosnami a veškerým cyklistickým vybavením. V očích všech bylo vidět očekávání a v některých i mírný strach z toho, zda letošní první jízdy na kolech zvládnou.

Po naložení zavazadel a všeho sportovního vybavení vyjeli cyklisté na místo pobytu. Ani pěší turisté nezůstali pozadu a vyrazili též vstříc novým zážitkům, které je bez pochyby čekají. Po příjezdu a příchodu na internát v Lipnici nad Sázavou se všichni ubytovali a zabydleli. Vedoucí kurzu Mgr. Jan Krajíček nikoho ale nenechal dlouho v klidu a ještě před obědem nás provedl blízkým okolím. Prohlédli jsme si lipnické lomy, navštívili Bretschneiderovo ucho, poté Ústa pravdy a Zlaté oči. Odpolední program se nesl opět ve sportovním duchu – pěší i kolaři se vydali na cestu, jejímž společným cílem je Kejžlice. Kupodivu se nám všem podařilo dosáhnout tohoto cíle. Po chvilce odpočinku se opět všechny skupiny odeberou směr Lipnice. Večerní program byl zajištěn společenskými hrami na pokojích, i když mnozí z účastníků tento večer pojali odpočinkově a usnuli.

Další dny se nesly stále ve sportovním duchu, na každý den byl naplánován nějaký výlet jak na dopoledne, tak na odpoledne. Navštívili jsme Wolkerův památník, Hlavu XXII, Bílou věž, Naučnou stezku Krajem malíře – Jana Zrzavého, zříceninu Orlík a další významná místa z okolí Lipnice. Kromě pěších túr a cyklistických výletů nás od středy čekala dvoudenní sportovní hra, kterou jsme si všichni, včetně pedagogů, velmi užili. Večerní program byl ovlivněn Mistrovstvím světa v hokeji, a proto se některé večery nesly ve fanouškovském duchu.

Celý týden se nám velice líbil a jsme rádi, že jsme si mohli užít slunné počasí, příjemné prostředí a pohodu se spolužáky a učiteli v krásném okolí naší Akademie.

Foto: Mgr. Leoš Poříz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace