Plastika z Akademie do stáje Red Bull

Agenda:
 
Výtvarné
Publikováno:
 
09.06.2015 11:28
Poslední úprava:
 
před 9 lety

V neděli 7. června 2015 došlo k unikátní záležitosti propagující tradiční dovednost světelských sklářů.

Pro potřeby jubilejního 25. ročníku Aviatické pouti Pardubice vyhotovili mistři Uměleckoprůmyslové akademie skleněnou plastiku pro ocenění nejlepší letové ukázky na této oblíbené airshow. Akci zprostředkoval Petr Kolmann, šéfredaktor časopisu Aero Hobby.

V pestrém programu plném špičkových dynamických ukázek nebylo vůbec jednoduché vybrat jednu nejatraktivnější. Odborná porota nakonec rozhodla, že těmi nejlepšími byli piloti bombardovacího letounu B-25 Mitchell ze stáje společnosti Red Bull sídlící v Salzburgu. Mimochodem 16 strojů tohoto typu provedlo 18. dubna 1942 po startu z letadlové lodi Hornet pod vedením Jamese H. Doolittla odvetný nálet na Tokio jako reakci na napadení základny Pearl Harbor.

Jsme hrdí, že výsledky práce našich zaměstnanců se dostávají jako ocenění do rukou opravdovým profesionálům ve svém oboru. Bude nám ctí v případě zájmu připravit další plastiku i pro následující ročník Aviatické pouti.

Foto: Petr Kolmann, Aero Hobby

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace