Podruhé na Milešovku

Přírodní a technické obory – výzva pro budoucnost

Agenda:
 
Informační portál
Publikováno:
 
16.06.2015 10:24
Poslední úprava:
 
před 7 lety

Ve úterý 9. 6. 2015 byla realizována v rámci projektu Přírodní a technické obory – výzva pro budoucnost poslední exkurze celého projektu. Cílem byla již po druhé návštěva meteorologické observatoře Milešovka provozované Ústavem fyziky atmosféry.

Noční bouřky, přechod studené fronty a ranní pohled na záběry z webkamery na Milešovce dávaly tušit, že tentokrát se při výstupu rozhodně neopálíme. Autobus naplněný žáky naší školy a výběrem žáků tří partnerských základních škol vyrazil o půl osmé ráno za drobného deště směr České středohoří. Krátce po půl jedenácté jsme zahájili výstup na nejvyšší bod tohoto čarokrásného koutu naší vlasti, na jehož vrcholu se observatoř nachází. Počasí bylo naštěstí milosrdné a chvíli před naším příjezdem přestalo pršet.

V observatoři nás čekala přednáška o její historii, měření, klimatických poměrech místa, používané technice, službě pozorovatelů na Milešovce, způsobu jejich práce, získávání dat a jejich odesílání. Při výstupu na ochoz jsme se letos bohužel neseznámili s tím, co kde v okolí leží, nýbrž se silným větrem a základnou oblaku, v níž se vrchol ukrýval.

I přes tyto drobné komplikace proběhla celá akce ku spokojenosti účastníků a svou realizací zdárně završila projektové aktivity v oblasti odborných exkurzí.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace