Spolupráce s Domovem seniorů ve Světlé n. S.

Agendy:
 
Informační portál , Umělecké a řemeslné
Publikováno:
 
18.06.2015 07:54
Poslední úprava:
 
před 9 lety

Již rok vzájemně spolupracujeme s Domovem seniorů ve Světlé nad Sázavou. Přes paní Lucii Coufalovou jsme se domluvili s několika seniory, kteří nám seděli modelem při kresbě portrétu. Velmi si této možnosti vážíme, protože nám umožnili cvičit kresbu, která je pro studenty velmi důležitá. Zlepšují si tak techniku kresby nejen ke klauzurám, ale i pro následující zkoužky na vysokou školu.

Později nás oslovila paní Zuzana Uhrová, zda bychom mohli navrhnout a zrealizovat malbu na stěnách některých pokojů pro seniory. Během květnových praxí jsme se se studenty 3. V oboru bytový architekt vrhli na tento úkol a během intenzivního týdenního workshopu jsme vytvořili několik návrhů. Z těch si pak klienti za pomocí sociálních pracovnic vybrali vítěze. Dvorní malíř Domova seniorů nám připravil světle modré pozadí a studenti se pustili do malby stromů. Byla to pro ně první zkušenost s malbou na stěnu, proto jsem se nakonec rozhodla pro realizaci pouze jednoho pokoje. Další by se měl realizovat na podzim pod vedením akad. soch. Sylvie Choisnel. Doufám, že se vám bude výsledek našeho workshopu líbit stejně jako klientům domova.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace