Za restaurátory do želivského kláštera

Agendy:
 
Výtvarné , Umělecké a řemeslné
Publikováno:
 
24.06.2015 10:59
Poslední úprava:
 
před 9 lety

Dne 23. 6. 2015 jsme se s paní učitelkou Sylvií Choisnel vypravily do klášterního komplexu v Želivě, kde probíhá rekonstrukce vnitřních i venkovních prostor kostela. Viděly jsme, jak probíhá restaurátorská práce přímo v terénu. Jednalo se zejména o opravy patin soch a nástěnných maleb.

Poté jsme se zúčastnily prohlídky kláštera a přilehlých opatských zahrad. Premonstrátský želivský klášter je jedním ze tří nejstarších klášterů u nás a také patří k nejlépe zachovaným středověkým celkům v Čechách. Komplex klášterních budov je jedním z nejcennějších uměleckých souborů v Čechách. Klášter byl založen v roce 1139 společně s klášterním kostelem Narození Panny Marie. Do dnešní podoby klášter upravil J. B. Santini v letech 1713 – 1720.

Tento výlet pro nás byl zajímavý tím, že jsme mohly vidět restaurátory přímo v akci. Těšíme se na další výlet s naší báječnou učitelkou ak. soch. Sylvií Choisnel.

Autorky textu: Barbara Klauszová, Tereza Jeřábková, Zuzana Korábková, Hedvika Matějíčková.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace