Exkurze ve světelské věznici

Agenda:
 
Sociální a zdravotní
Publikováno:
 
24.06.2015 15:40
Poslední úprava:
 
před 9 lety

Dne 9. 6. 2015 se studenti a studentky tříd 3. E a 1. P zúčastnili exkurze v ženském nápravném zařízení ve Světlé nad Sázavou. Přes složitý proces vstupní kontroly jsme se asi po hodině dostali do vnitřních prostor věznice. Ujala se nás místní psycholožka a uvedla nás do návštěvní místnosti, kde celá exkurze probíhala.

Nejprve jsme zhlédli film o organizaci a vnitřním chodu věznice. Poté jsme vyslechli přednášku o práci s odsouzenými – o možnostech jejich zaměstnání, o volnočasových aktivitách odsouzených. Zajímavé byly i informace o chodu v oddělení odsouzených s dětmi. Poté následovala právní část – o druzích trestů, o právech a povinnostech odsouzených, o jejich přípravě na výstup z vězení a jejich zařazení zpět do společnosti.

Závěr exkurze nám zpestřila paní psycholožka zajímavými příběhy ze života lidí za branou. Studenti získali mnoho nových informací z trestního práva a odcházeli s mnoha dojmy ze života odsouzených. I když tentokrát byli účastníci akce trochu zklamáni, protože jsme si nemohli projít celý areál věznice a setkat se přímo s odsouzenými.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace