Údolím řeky Doubravy

třídní výlet III. E 2015

Agenda:
 
Sociální a zdravotní
Publikováno:
 
27.06.2015 15:30
Poslední úprava:
 
před 9 lety

Třída III. E oboru sociální činnost se rozhodla pojmout závěrečný výlet aktivně, a proto jsme se v pondělí 22. 6. vydaly poznat další malebný kout naší Vysočiny – naučnou stezku Údolím Doubravy, která je součástí chráněné krajinné oblasti Železné hory.

Kdosi nahoře při nás stál, protože po propršené noci ustal déšť a my putovaly (vzhledem k absenci kluků to byla pravá dámská jízda) za příjemného počasí. Do počátku naší pěší túry v Bílku u Chotěboře jsme docestovaly vlakem a autobusem a pak už jsme šly po svých.

Cesta byla náročná, protože její větší část vede přes kameny a kořeny stromů, namoklých a klouzavých. Občas bylo slyšet brblání a věty typu: „Kdy už tam budeme?“, Kdybych to věděla, tak…“ nebo „Mám já to zapotřebí?!“, ale příjemné pocity z nádherné, místy jemně zasmušilé přírody, ticha, pohody a překonání přirozené lenosti naprosto převažovaly.

Cestou jsme minuly i Horní mlýn, v němž se jako 13. dítě chudým rodičům narodil Ignát Hermann, pozdější výborný novinář a spisovatel. Mlýn však v 80. letech 20. století vyhořel, a proto tuto významnou osobnost připomíná jen malá pamětní deska nedaleko stavení.

Cestou jsme se těšily, jaké dobroty si dáme v cíli cesty, Chotěboři, ale nakonec jsme byly rády, že jsme stihly zpáteční vlak. Domů jsme se vrátily unavené, ale spokojené.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace