Výměnné stáže s bulharskou školou pokračují

Agendy:
 
Výtvarné , Umělecké a řemeslné
Publikováno:
 
20.07.2015 13:39
Poslední úprava:
 
před 9 lety

V týdnu od 3. do 10. června pracovali v dílnách a ateliérech naší školy opět studenti z Vysoké školy v Sofii. Se svým profesorem přijelo 14 studentů ateliéru skla. Většina z nich tu byla poprvé, nicméně přijeli skvěle připraveni na týdenní práci. Jejich pedagog Konstantin Valchev vedl i loňskou stáž, věděl tedy, co vše mají k dispozici a znal možnosti, které jim můžeme nabídnout. Podle přivezených návrhů a výkresů si pak realizovali práce na huti a brusírně. Během pobytu se studenti účastnili brusičského sympozia, pořádaného firmou Bomma (naše škola byla partnerem sympozia) a navštívili sklářské centrum v Sázavě.

Bulharští vysokoškoláci byli velmi ukáznění a disciplinovaní a nijak je nezaskočil režim střední školy na internátu. Celé dny pracovali, aby využili co možná nejefektivněji čas, po který mohli využívat skvěle vybavené provozy naší školy. A tak opět vznikla velmi zajímavá díla.

V září odletí naši vybraní studenti na týdenní pobyt do bulharského Sozopolu.


MgA. Milan Krajíček

Zástupce ředitele, hlavní výtvarník

Koordinátor bakalářského programu Konzervování-restaurování skla a keramiky

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace