HURÁ NA VÝLET

Zážitky I. P

Agenda:
 
Informační portál
Publikováno:
 
25.08.2015 21:33
Poslední úprava:
 
před 9 lety

Jelikož je třída I. P oboru Podnikání celkem aktivní partou mladých lidí, rozhodli se strávit dva dny v rekreačně sportovním středisku Tesla Horní Bradlo. Cesta tam nebyla nikterak jednoduchá díky množství různých objížděk a zátarasů na cestě. Nástrahy jsme však úspěšně překonali a 25. 6. 2015 se ubytovali.

Areál TESLA Horní Bradlo se nachází na úpatí CHKO Železné hory, na břehu řeky Chrudimky nedaleko Sečské přehrady, obklopen čistou a nezasaženou přírodou.V areálu samotném se nabízí rozmanité aktivity, například nohejbal, volejbal, tenis díky celkem pěti oploceným a zasíťovaným antukovým kurtům. Bylo tu i plavání pro otužilce ve velkém přírodním koupališti, ale i ve vyhřívaném bazénu pro nás malinko zhýčkané. K dispozici je i menší hotelová tělocvična, fitness, sauna a stoly na ping pong.

Naše skupina se měla čile k světu. Prvním heroickým výkonem pro některé bylo povlečení postelí v chatkách. Někteří na to však vyzráli po svém – přivezli si vlastní spacák.

Po ubytování a prozkoumání možností se především pánská část jala hrát nohejbal. Byl to skutečný divácký zážitek pro nás nehráče. Je s podivem, že si nikdo z „hráčů“ neublížil.

Po letmém odpočinku a občerstvení jsme změnili kurt a typ míče a počali hrát volejbal. Tento sport se jevil mnohem lépe. Jednak se zapojila většina, jednak jsme uhráli celé 3 sety a hlavně, bylo to celkem „koukatelné“.

Po náročném a dlouhém klání jsme zchladili svá těla ve vyhřívaném bazénku. Voda byla příjemná, ale příjemnější byla večeře, která po koupeli následovala. Pochutnali jsme si na kuřátku s těstovinami a salátem. Celý den jsme zakončili posezením a povídáním do pozdních večerních hodin.

Pátek jsme pojali poněkud poklidněji. Po snídani švédského typu jsem vyklidili a uklidili chatky a jejich okolí, předali klíče a porozhlédli se po Horním Bradle. Tam jsme našli výrobnu vánočních ozdob, obecní dům, v němž právě probíhala výstava fotografií pořízených dětmi ze zdejšího fotokroužku. Dále tam byla expozice věcí, které provázely naše babičky a možná spíše prababičky každý den. Věřím, že si všichni výlet užili, protože po celou dobu panovala dobrá nálada a pohoda.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace