VÝTVARNÝ PLENÉR NA LIPNICI

Agenda:
 
Výtvarné
Publikováno:
 
14.09.2015 20:43
Poslední úprava:
 
před 9 lety

V minulém týdnu od pondělí do pátku proběhl kresebný kurz pro druhé ročníky výtvarných oborů v kamenosochařském středisku na Lipnici nad Sázavou. Program byl pestrý, počasí proměnlivé. První den studenti vyrazili k lomům kreslit krajinu v jejich okolí. Počasí je však zahnalo zpět a tak pokračovali v kresbě v areálu kolem kovárny, kde se skýtá dostatečné množství krytých ploch i námětů na studijní kresby.

Druhý den byl na programu hrad a kresba architektury v jeho exteriérech. V den třetí opět pršelo, proto kurz pokračoval v jídelně střediska. Námětem byly studie přírodnin. A to jak celek tak i detail. Jednotlivé studie byly proveden nejdříve v tužce, posléze v barvě (pastel, barvy).

Ve čtvrtek si studenti měli vyzkoušet něco z jiného soudku. Dopoledne se odebrali k lomu na trojce a zde si měli ve skupinách zkusit vymyslet a vytvořit dílo ve stylu landart s tématem „Setkání v krajině“, včetně zápisu myšlenkového procesu a prezentace finálního výsledku před ostatními skupinami. Odpoledne se na základě stejného tématu kreslily „pohybovky“ dvou osob v rychlém sledu za sebou. Páteční výuka proběhla ve Světlé nad Sázavou v ateliéru, kde za deštivého počasí kreslili studenti zátiší. Během kurzu se kreslilo v různém prostředí, studenti si mohli vyzkoušet více technik a postupů. Počasí nám sice moc nepřálo, ale práce byla zajímavá a plodná.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace