Cesta na Lipnici a zase zpět

Zářijový adaptační kurz našich prvních ročníků

Agendy:
 
Informační portál , Sociální a zdravotní, Gymnázium
Publikováno:
 
16.09.2015 12:13
Poslední úprava:
 
před 9 lety

Ve dnech 3. a 4. září 2015 se třídy I. G a I. E zúčastnily adaptačního kurzu v Lipnici nad Sázavou. Ve čtvrtek ráno studenti obou tříd vyrazili směr Lipnice pěším pochodem přes zámecký park ve Světlé nad Sázavou, Závidkovice a lesem po modré směr Vilémovec a Lipnice nad Sázavou. Po cestě jsme mohli obdivovat výtvory neznámého architekta i samotné přírody pozdního léta.

Na Lipnici jsme se krátce zastavili na hradu na vyhlídce a pokračovali na ubytování do našeho odloučeného kamenického a kovářského areálu. Počasí nebylo zrovna nejlepší na nějaké daleké výhledy, ale zato bylo ideální na pěší turistiku.

Po výborném obědě a krátkém odpočinku jsme opět vyrazili, tentokrát na obhlídku zajímavých lomů v okolí. Naším cílem byla trojice reliéfů sekaných do kamene nesoucí název Národní památník odposlechu. První zastávkou bylo Bretschneiderovo ucho. Pak přišla řada na Ústa pravdy a náš odpolední výlet jsme zakončili u lomu se Zlatýma očima.

Večerní čas si studenti po náročném celodenním programu ukrátili hraním společenských her a povídáním. Druhý den ráno po snídani a po odhlášení z ubytování jsme vyrazili obdobnou cestou nazpět do Světlé nad Sázavou.

Děkujeme za pěkné ubytování paní Doležalové a za výbornou kuchyni paní Čapkové. Pedagogický dozor zajistili třídní M. Kubín a A. Brzoňová.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace