Mezinárodní strojírenský veletrh očima našich žáků

Agenda:
 
Umělecké a řemeslné
Publikováno:
 
18.09.2015 16:03
Poslední úprava:
 
před 7 lety

Ve dnech 14. – 18. 9. 2015 se na brněnském výstavišti konal již 57. ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu (MSV). Vystavovalo 1504 firem z 32 zemí. Téměř polovina vystavovatelů přijela ze zahraničí. Tato událost má nejenom dlouholetou tradici, ale hlavně ukazuje vývoj strojírenství do budoucnosti a potřebu vzdělaných pracovníků připravených na toto odvětví. Novým a velmi aktuálním tématem letošního MSV je 3D tisk. Perspektivní odvětví nachází uplatnění ve stále více oborech včetně průmyslové výroby.

Dne 16. 9. se žáci oborů Výtvarného a Uměleckoprůmys­lového zpracování kovů naší školy na tuto událost vypravili, aby se seznámili se stroji a zařízeními, o kterých se dozvídají v odborných předmětech. Z exkurze si přivážíme mnoho poznatků a nových informací. Vzhledem k tomu, že se ukazuje potřeba technicky vzdělaných žáků, všechny firmy se snaží podpořit vzdělávání, a tak přivážíme množství podkladů a materiálů vhodných pro výuku.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace