Uměleckoprůmyslová akademie přivítá mezinárodní návštěvu

Účast v novém projektu

Agendy:
 
Informační portál , Umělecké a řemeslné, Výtvarné
Publikováno:
 
22.09.2015 11:03
Poslední úprava:
 
před 7 lety

V jarních měsících nás obrátila paní Jana Omelková, asistentka evropského odboru vzdělávací organizace GIP-FTLV de Bourgogne se sídlem v Dijonu ve Francii s nabídkou spolupráce na evropském projektu Jason v rámci Erasmus +. Projekt Jason je zaměřen na podporu mobility studentů odborného středního i celoživotního vzdělávání. Jeho cílem je, vedle přínosu jazykového a kulturního, především poznání a osvojení si nových metod a postupů používaných v zahraničí jak pro francouzské, tak pro české studenty.

Francouzská strana v současnosti hledá partnery v České republice v oboru umělecké kovářství a umělecké zpracování keramiky, kteří by mohli přijmout francouzské studenty a umožnit jim stáž v českých firmách.

Je reprezentována dvěma institucemi – Lycée professionnel – Collège „Le Mont Châtelet“ (zaměřeno na umělecké kovářství, http://lyc58-montchatelet.ac-dijon.fr) a Lycée des métiers de la céramique de Henry Moisand (umělecké zpracování keramiky, http://www.lyc-ceram-longchamp.fr).

Šest vybraných kolegů z francouzských škol navštíví Českou republiku v termínu od 1. 11. do 8. 11. 2015. V plánu mají navštívit kromě naší světelské Uměleckoprůmyslové akademie také Střední uměleckoprůmyslovou školu v Karlových Varech a Střední uměleckoprůmyslová škola Bechyně.

Věříme, že se nám společně pro kolegy podaří připravit nejen poutavý program, ale také je zaujmeme natolik, aby byla navázána další spolupráce v oblasti výměnných pobytů lidí v počátečním stadiu odborného vzdělávání – tedy našich žáků.

O novinkách v této oblasti budeme na webových stránkách průběžně informovat.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace