Závěrečné semináře projektu UNIV 3

Podpora procesů uznávání

Agenda:
 
Informační portál
Publikováno:
 
18.10.2015 11:02
Poslední úprava:
 
před 9 lety

Závěrečné dvoudenní semináře národního individuálního projektu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy řešeného Národním ústavem pro vzdělávání s názvem UNIV 3 – Podpora procesů uznávání se uskutečnily ve třech etapách v rozmezí od 1. 10. až do 7. 10. 2015.

Naše škola se aktivně účastnila tohoto projektu od samého začátku, jako tvůrce a realizátor ověřování mnoha programů, hlavně z oborů zpracování a dekorace keramiky, skla, kamene, dřeva, ale i ze sociálních oborů.

Hlavním posláním seminářů bylo zhodnocení realizace a dosažených výsledků projektu, jehož cílem bylo zkvalitnit systém rekvalifikací širokou podporou procesů uznávání výsledků předchozího učení a modernizací procesu akreditací ve vybraných oborech.

Zástupkyně naší školy Mgr. Alena Ratajová a Věra Procházková se zúčastnily hned prvního semináře, který se konal v kongresovém centru hotelu Jezerka u Sečské přehrady. Tento seminář byl zaměřen na zhodnocení výsledků v oborech informatiky a elektrotechniky, chemie a keramicky a strojírenství.

Programem prvního dne byly mimo jiné projevy zástupců NÚV, MŠMT, vystoupení vedoucích pracovníků projektu UNIV 3 a partnerského projektu NSK a diskusní fórum účastníků semináře aj.

Během druhého dne jednání pak následovalo pracovní setkání v oborových skupinách, seznámení s agregovanými závěrečnými výstupy k dané skupině oborů, diskuze k vytvořeným standardům za účasti metodika pilotního ověřování a zástupců příslušných sektorových rad, sdílení zkušeností s realizací zkoušky v pilotním ověřování a závěrečné zhodnocení projektu z pohledu škol.

Mgr. Alena Ratajová
tvůrce, lektorka a hodnotitelka programů v oboru keramika

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace