Znovu a lépe

Naše akademie se zapojila do výtvarné soutěž pro švédskou ambasádu

Agenda:
 
Výtvarné
Publikováno:
 
26.10.2015 19:50
Poslední úprava:
 
před 8 lety

V březnu 2015 vyhlásila švédská ambasáda v Praze soutěž „Znovu a lépe!“ pro střední školy v Čechách. Jediné zadání znělo: k vytvoření uměleckého díla smíte použít pouze starý a recyklovaný materiál. Proč? Zkrátka proto, že „Sweden loves the Planet“!

Studenti naší školy se pod vedením MgA. Michala Chodaniče a akad. soch. Sylvie Choisnel akce zúčastnili. Soutěž se stala jedním z témat výuky hodin výtvarné přípravy pro 1. ročník. Vznikly tři skupiny studentů, které se od března do konce května 2015 tématem zabývaly. Každá vytvořila několik návrhů a po konzultaci s pedagogy realizovala vybraný návrh. Dle zadání byly použity odpadní materiály, například pet lahve, trubky, železo, PVC atd.

Vzhledem k tomu, že se soutěže nakonec účastnilo 11 středních uměleckých škol z celé ČR, museli jsme z těchto tří realizací vybrat pouze jednu. Jednalo se o sochu ptáka z železného a plastového odpadu autorů Daniela Cily, Ondřeje Navrátila a Anity Pestrové (kováři a zlatnice z loňské I. SV).

Vybraná socha byla v červnu převezena na zahradu švédské ambasády. Zde se konala 4. 6. 2015 vernisáž, které se nakonec zúčastnilo na 130 hostů včetně švédské velvyslankyně Anniky Jagander. Akce byla švédským velvyslanectvím velice kladně ohodnocena.

Odkazy:

Velvyslanectví Švédska: Vernisáž výstavy Znovu a lépe

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace