Exkurze „KUKAČKA“ po pražských showroomech

Agenda:
 
Výtvarné
Publikováno:
 
04.11.2015 14:50
Poslední úprava:
 
před 9 lety

Poslední říjnové pondělí, tedy 26. 10. 2015 se studenti oboru Bytový architekt třetího i čtvrtého ročníku vypravili na exkurzi po pražských showroomech. První destinací byl obchod Delso, kde nám pan majitel udělal obsáhlou přednášku o dětském rostoucím nábytku, o tom, jak je správné ergonomické sezení důležité již od útlého věku dítěte, kdy se jeho tělo vyvíjí, a tak by mělo mít ke svému vývoji ty nejvhodnější a nejzdravější podmínky, jaké jsou možnosti výběru a jak tyto výrobky fungují. Celkově nám představil i různé řady dětského nábytku od německého výrobce Moll vysvětlil, jak se navzájem liší. Také jsme si prohlédli i další sortiment, který tato firma nabízí.

Další destinací byl showroom a obchod s doplňky české firmy Lavmi, která vytváří autorské designové tapety a doplňky (svítidla, textil, polepy, notýsky…), kde jsme si vše mohli prohlédnout a fyzicky osahat.

Po obědové pauze jsme se přemístili na Vinohradskou třídu a postupně jsme procházeli další obchody nejprve Látky Mráz s množstvím vzorů oděvních i potahových látek, hned vedle Artemide showroom, obchod se svítidly. Tam jsme to štěstí potkat pana Hynka Medřického, který nám poskytl opravdu kvalitní komentář o barevném spektru světelných zdrojů a jeho působení na lidský biorytmus.

K tématu: Studio 6 ČT1 Hynek Medřický

V tomto showroomu též dělají tématické přednášky a my doufáme, že se ještě aspoň s částí vyvolených studentů na tuto přednášku vypravíme. Po tomto nášupu jsme přešli na protější stranu ulice a navštívili jsme Stockist, kde je možné najít to nejlepší od světově uznávaných výrobců. A protože se blížila čtvrtá odpolední a část studentů potřebovala stihnout navazující spojení domů, bohužel jsme nezvládli zajít do Design Propagandy. Věříme ale, že není všem dnům konec.

Foto: MgA. Andrea Vokřálová

Seznam odkazů

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace