Třída II. E oboru sociální činnost v divadle ABC

Agenda:
 
Sociální a zdravotní
Publikováno:
 
16.11.2015 14:22
Poslední úprava:
 
před 7 lety

Divadelní představení – generálka hry „Na miskách vah“ dne 6. 11. 2015 byla cílem exkurze třídy II. E oboru sociální činnost. Už dopředu jsme věděli, že času nebude nazbyt, a tak ihned po příjezdu jsme svižným krokem vyrazili z Hlavního nádraží Praha směrem k divadlu. S úlevou jsme se usadili do velmi pohodlných sedadel a očekávali začátek představení.

Strhující drama Ronalda Harwooda o hledání pravdy a společenské zodpovědnosti umělce v totalitní společnosti byla uvedena u příležitosti 70. výročí konce druhé světové války. Hlavní role se velmi bravurně zhostil Jan Vlasák, který představoval dirigenta Wilhelma Furtwänglera, geniálního umělce nařčeného z aktivní účasti na nacistické vládě. Tato hra pojednávající o procesu očištění německé společnosti klade otázky, zda má umělec morální právo tvořit „pod hlavičkou“ zločinného režimu, zda jsou politika a umění oddělené, je-li umělec vinen, pokud se nechá režimem využít, byť stojí jakoby stranou a aktivně se do politiky nezapojuje.

Děj jsme sledovali s napětím až do konce. Určitě mnozí z nás budou přemýšlet o tom, jak může člověk žít ve zločinném režimu a neprovinit se.

Vzhledem k tomu, že byl pátek, neměli jsme na programu exkurze výjimečně už žádný jiný bod (jinak totiž v naší škole platí pravidlo, že akce v Praze mají dopolední a odpolední program) a plni zážitků jsem vyrazili směrem k našim domovům.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace