Týden ve Spojeném království s výukou angličtiny

Agenda:
 
Gymnázium
Publikováno:
 
25.11.2015 14:39
Poslední úprava:
 
před 7 lety

Ve dnech 15. až 21. 11. 2015 se díky finanční podpoře programu OPVK (Operační program Vzdělávání pro konkurenceschop­nost) z Výzvy č. 56 mohlo 20 světelských gymnazistů a jejich dva vyučující zúčastnit jazykově-vzdělávacího pobytu v Anglii. I přes nepříznivé vnější okolnosti spojené s teroristickými útoky v Paříži se 20 statečných studentů shromáždilo v sobotu 15. 11 u autobusu zajištěného společností CK a CVA Mgr. Marty Lisové z Pelhřimova, aby je odvezl do cíle cesty.

Cesta luxusním busem probíhala hladce, v Písku jsme ještě nabrali dalších 20 studentů s jejich doprovázejícími pedagogy z Českého Krumlova a vyrazili přes Německo a Belgii směr Calais. Zde došlo k bezproblémovému nalodění na trajekt a čekala nás cesta přes kanál. Díky větrnému a sychravému počasí si někteří mohli poprvé vyzkoušet, jak vypadá plavba po ne úplně klidné hladině úžiny. Bohužel, okolnosti nepřály krásným výhledům, takže Doverské útesy pro nás zůstaly částečně zahalené v mlze.

První den byla v plánu návštěva středověké monumentální katedrály v Canterbury a prohlídka malebného městečka. Navečer jsme vyrazili do Londýna, kde byli žáci rozděleni do hostitelských rodin. Zde se jim po zásluze dostalo teplé večeře a odpočinku, takže měli možnost řádně načerpat síly na další program.

Druhý den již začala klíčová aktivita projektu zaměřená na výuku angličtiny. Ta probíhala v komunitním centru v New Addington (v Londýně). Cílem bylo procvičení komunikačních dovedností účastníků a také seznámení s reáliemi týkajícími se Londýna a zdejších památek. Výuka celkem zahrnovala tři dny, každý se třemi lekcemi v dopoledních hodinách.

První dopoledne bylo věnováno návštěvě londýnských pamětihodností. Všichni tak mohli zhlédnout City of London, Tower Bridge a při návštěvě pevnosti Tower obdivovat třeba korunovační klenoty. Další den byla v odpoledním programu prohlídka British Museum, kde si každý mohl vybrat oddělení a expozice podle své chuti.

Čtvrteční deštivé odpoledne nás zavedlo do části Greenwich, kde proběhla návštěva National Maritime Museum. Večerní osvětlený Londýn jsme obdivovali v blízkosti nádherně osvětlené impozantní lodi Cutty Sark. V pátek se naštěstí obloha alespoň trochu projasnila, takže procházka centrem Londýna se obešla bez deštníků. Typický britský doubledecker nás svezl až k muzeu Madame Tussaud’s, které díky výstavě voskových figurín patřilo bezesporu k největším atrakcím celého zájezdu.

Poté nezbývalo, než se s britskou metropolí rozloučit. Večer nás čekala cesta domů nejprve Eurotunelem a poté přes Francii, Belgii a Německo. Do Světlé jsme dorazili k velké úlevě rodičů včas a v pořádku a hlavně spokojení s řadou neopakovatelných zážitků a nových zkušeností.

Foto: Petr Vampola

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace