Jazykový kurz vyučujících v Londýně

Agenda:
 
Informační portál
Publikováno:
 
25.11.2015 14:44
Poslední úprava:
 
před 7 lety

V druhé polovině října 2015 odjela dvojice vyučujících anglického jazyka Ing. Dana Hůlová a Ing. Jitka Zelená do Oxford House College (OHC) na dvoutýdenní studijní jazykový kurz.

Před nástupem do školy jsme se ubytovaly v klidné okrajové části Londýna v East Croydon. Naše hostitelská rodina se o nás po celou dobu pobytu velice dobře starala. Snažili se nám ukázat něco z tradiční britské kuchyně, např. Fish and Chips, Apple Pie či Toad in the Hole.

V pondělí začala škola. Po registraci všech přihlášených na recepci jsme byli rozděleni do skupin k příslušným učitelům podle výsledků vstupních testů. Dopolední výuka byla věnována Generall English. V hodinách jsme často porovnávali témata kolegů z různých zúčastněných zemí, jako např. významné dny a s nimi spojené změny ve společnosti, kulturní rozdíly, způsoby cestování, dopad důležitých objevů a vynálezů pro současnou společnost. Většinu ve skupinách tvořili němečtí studenti, kteří zde trávili své podzimní prázdniny. Odpolední kurzy pro nás z profesního hlediska byly zajímavější. Hodiny se nezaměřovaly jen na konverzaci, ale i na korektní anglickou výslovnost. Skladba studentů byla také pestřejší, protože byli téměř z celého světa. Naše paní lektorka Makkie pro nás připravila i témata týkající se sociální problematiky.

Jelikož studium bylo časově náročné, na výlety a poznávání Londýna nám zbyl pouze víkend. Ten jsme strávili ve Windsdoru, v Covent Garden, Brightonu a v Greenwich.Po dvou týdnech byl náš kurz úspěšně zakončen a dovednosti doloženy získaným certifikátem.

Plné dojmů z Londýna, z tamního školního života a obohacené o poznání jiných kultur jsme se vrátily zpět z pozice žáka do role učitele. Získané zkušenosti se snažíme postupně sdílet jak s našimi žáky, tak s ostatními kolegy ve škole.

Foto: Ing. Jitka Zelená

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace