Tradiční putování po Královské cestě

odborná exkurze

Agenda:
 
Informační portál
Publikováno:
 
13.12.2015 14:03
Poslední úprava:
 
před 7 lety

Rok se sešel s rokem, a tak studenti čtvrtých ročníků výtvarných oborů opět zamířili do Prahy, aby zde na tzv. Královské cestě osobně poznali památky, o kterých se v průběhu školní docházky učili. Několikahodinové putování od Prašné brány až ke katedrále svatého Víta všechny přesvědčilo o jedinečném skloubení uměleckých skvostů různých dob.

Na závěr exkurze navštívili budoucí maturanti barokní Šternberský palác na Hradčanském náměstí, ve kterém má vystavené své sbírky starého evropského umění naše Národní galerie. Komentovaná prohlídka u vybraných uměleckých děl byla realizována formou dialogu s lektorkou NG Mgr. Jitkou Handlovou.

Tato tradiční odborná exkurze proběhla 24. listopadu 2015 za účasti celé třídy IV. V a pěti gymnazistů se zaměřením na předškolní pedagogiku a pedagogiku volného času a 26. listopadu 2015 byla uskutečněna se žáky IV. SV.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace