Další ocenění žáci v programu Mezinárodní cena vévody z Edinburghu

Agenda:
 
DofE
Publikováno:
 
02.02.2016 13:44
Poslední úprava:
 
před 8 lety

Program Mezinárodní cena vévody z Edinburghu běží ve světelské Akademii již desátým rokem. Za tu dobu se v něm vystřídala řada (několik desítek) mladých lidí, kteří toužili něco dokázat, měli zájem pracovat na svých schopnostech, snažili se pomáhat ostatním a chtěli okusit i trochu dobrodružství. Postupně dosáhli v závislosti na délce zapojení do programu bronzové, stříbrné či dokonce zlaté úrovně.

V loňském roce další zapojení žáci splnili veškeré požadované podmínky pro získání bronzových a stříbrných diplomů. Proto skupinka osmi dívek a jeden odvážný mladý muž vyrazili v pondělí 25. ledna v doprovodu programových vedoucích Lenky Charvátové, Bc. Olgy Blažkové a expedičního vedoucího Mgr. Michala Šimka do Prahy do Galerie Louvre na Národní třídu. Zde se během dne vystřídalo postupně přes sto mladých lidí, kteří dosáhli na bronzové a stříbrné ceny. Světelská skupina patřila mezi ty početnější a obdržela čtyři bronzové a pět stříbrných ocenění, které během slavnostní ceremonie převzali z rukou paní Heleny Felix (dcera golfové šampionky Lady Luisy Abrahams, která program DofE přivedla do ČR) a patrona DofE, dokumentaristy a cestovatele Petra Mikšíčka.

Jsme rádi, že světelská Akademie je do programu po boku desítek dalších vzdělávacích a volnočasových institucí v ČR zapojena. O aktivity mladých lidí se zde stará tým čtyř dobrovolníků, kteří této činnosti věnují svůj čas vedle svých hlavních pracovních povinností. Jedná se často o práci ne zrovna jednoduchou, protože v dnešní době laciných lákadel a mnohdy smyslu postrádajících aktivit typu počítačových her a bezduchých diskuzí na různých sociálních sítích přitáhnout dospívající jedince k aktivní a tvořivé činnosti vyžaduje značné a nepolevující úsilí. Věřme, že i do budoucna se jim toto bude dařit.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace