Byla tam hlava na hlavě

Přijímačky nanečisto v naší Akademii

Agenda:
 
Informační portál
Publikováno:
 
02.02.2016 22:52
Poslední úprava:
 
před 8 lety

Podobně jako loni jsme i letos nabídli žákům základních škol regionu možnost vyzkoušet si, jak by uspěli u přijímacích zkoušek z českého jazyka a matematiky. Využili jsme ilustrační testy vytvořené Cermatem a zpřístupněné školám 1. 2. 2016. Vlastní akci jsme neodkládali a vyhlásili jsme ji na úterý 2. 2. 2016.

Podle předběžných přihlášek jsme čekali asi 30 zájemců, dorazilo jich ještě o desítku víc, a tak naše největší učebna upravená jako přednášková místnost praskala ve švech.

Účastníky uvítal krátce zástupce ředitele školy Mgr. Michal Šimek a studijní referentka Helena Kotěrová, která už v předstihu připravila testové sešity i záznamové archy. Mgr. Lenka Zadinová pak seznámila všechny s odpoledním programem a předala jim letáčky s informací o bezplatném přípravném kurzu z českého jazyka a matematiky, který pro zájemce ze základních škol začne po jarních prázdninách.

Mezi přítomnými tvořili většinu žáci obou světelských škol, tedy ZŠ Lánecké a ZŠ Komenského, někteří – v doprovodu rodičů či jiných členů rodiny – dorazili z míst vzdálenějších, třeba z Kutné Hory, ze Zruče či z Humpolce. Žáci nejprve poměřili své síly s matematikou a po krátké přestávce s českým jazykem. Výsledky jim budou oznámeny e-mailem. V několikatýdenním předstihu se tak dozvědí, kde ještě mají slabá místa ve vědomostech a na co se budou muset zaměřit, aby zvládli požadavky ostrých přijímacích zkoušek v dubnu 2016.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace