Lyžařský výcvikový kurz 2016

Agenda:
 
Informační portál
Publikováno:
 
04.02.2016 20:25
Poslední úprava:
 
před 8 lety

Dne 9. ledna 2016 odjížděli žáci především prvních ročníků na týdenní lyžařský výcvikový kurz do Jánských Lázní. Ubytováni byli v penzionu Protěž, hned vedle sedačkové lanovky.

Poté, co se žáci zabydleli, se všichni vydali na obhlídku okolí, zejména s cílem prozkoumat množství a kvalitu sněhu na sjezdovkách. Vedoucí kurzu, pan učitel Krajíček, rozdělil žáky do skupin. Sám se ujal „lachtanů“ – snowborďáků. Lyžaři vytvořili dvě skupiny – začátečníků a pokročilých – těm se věnovali zbylí dva lyžařští instruktoři.

Každý den po snídani vyrážely skupiny pod vedením svých učitelů na sjezdovky – někteří naučit se něco nového, jiní zdokonalit své dovednosti. Po obědě byl vždy chvíli čas na odpočinek a pak opět následoval výcvik.

Večer se všichni sešli v klubovně, kde se zhodnotil uplynulý den a žáci se seznámili s dalším programem. Součástí lyžařského výcviku bylo i několik přednášek, např. pravidla chování na sjezdovce, mazání a údržba lyží, výbava pro lyžování a snowbording a také první pomoc při úrazu na sjezdovce.

Do organizování večerní zábavy se zapojili i sami studenti. Jeden večer nás děvčata překvapila netradiční módní přehlídkou a druhý nás pobavili chlapci soutěží o nejkrásnější klučicí nohy.

Po třech dnech intenzivního výcviku byl tradičně zařazen odpočinkový den. Dopoledne jsme strávili prohlídkou Jánských Lázní. Odpoledne všichni prověřili místní běžecké trasy. Pro někoho to byla první zkušenost s tímto druhem zimního sportu.

Poslední den pobytu se lyžaři i snowborďáci zúčastnili soutěže ve slalomu, který všichni zvládli, a to i přes počáteční obavy těch méně zdatných.

Lyžařský výcvik si jistě všichni užili a budou na týden strávený na horách rádi vzpomínat.

Foto: Jan Krajíček

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace