Uzavřen další kurz UVČ na keramické dílně

Agenda:
 
UVČ
Publikováno:
 
10.02.2016 09:16
Poslední úprava:
 
před 8 lety

Zhruba od konce měsíce října 2015 v keramické dílně světelské Uměleckoprůmyslové akademie probíhal další z kurzů univerzity volného času, tentokrát přímo zaměřený na vytváření na hrnčířském kruhu. Jelikož byly k samotnému točení výrobků přičleněny i dotvářecí práce jako obtáčení, uchacení, plastické i plošné dekorování a glazování, byla výuka nazvána přímo „KURZ HRNČÍŘSTVÍ“.

Lekcí se účastnilo 11 opravdu zanícených zájemkyň o danou keramickou tvorbu. Přestože je točení na hrnčířském kruhu náročnou a specifickou technikou, u které se hned tak někomu nepodaří její zvládnutí a osvojení, tak právě díky značnému entusiasmu účastnic se téměř všem podařilo osvojit si základy tohoto prastarého řemesla.

V poměrně krátkém časovém úseku se účastnice naučily ovládat nejen základy vytváření menších keramických nádob, přidělávání uch k nádobám pomocí ručního tažení, ale i plastické dekorování prostým modelováním nebo razítkováním, plošnou dekoraci engobami či oxidy kovů a glazování. Součástí lekcí byla i nakládka a vykládka pecí.

Mnohé účastnice se pak mohly již pod vánočním stromečkem pochlubit nejedním vlastním točeným výrobkem.

Lednová část kurzu byla věnována především dokončení rozdělaných výrobků. Některé šikovnější a pilnější účastnice si již rozpracovaly nové výrobky, jelikož budou pokračovat v dalším kurzu letního semestru nazvaném tentokráte „Keramická tvorba“.

V poslední lekci byly rozdány účastnicím certifikáty o absolvování kur­zu.

Samozřejmě proběhlo zhodnocení, návrhy a nápady na další činnost v kurzech UVČ na keramické dílně.

O oblibě těchto kurzů svědčí i to, že se je stále daří naplňovat a hlásí se noví i staronoví zájemci o keramickou tvorbu.

Technická poznámka: Vlivem chyby zařízení datum na fotografiích neodpovídá skutečnosti

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace