Maturitní ples IV.G

Agenda:
 
Gymnázium
Publikováno:
 
12.02.2016 20:37
Poslední úprava:
 
před 8 lety

Po téměř čtyřech letech očekávání a dlouhodobých příprav přišel konečně večer, na který se maturantky a maturanti IV. G těšili a který si také náležitě a zaslouženě užili – maturitní ples.

Tento výjimečný večer se konal 30. ledna 2016 od 19 hodin v kulturním sále ve Světlé nad Sázavou. První přípravy na něj začaly již ve druhém ročníku, kdy se začaly spořit peníze, aby se později lehce utrácelo. Poslední čtyři měsíce před plesem byly docela hektické. Čekala nás spousta práce: objednat kapelu, zamluvit sál, zajistit ceny do studentské loterie, sehnat ochranku, vybrat správnou barvu šerpy a hlavně vymyslet jednotné téma pro ples a s ním sladit výzdobu, kostýmy, naše vystoupení… Občas se ve třídě trochu křičelo, občas mlčelo, ale přesto jsme se nakonec na všem domluvili. Vybrali jsme námořnické téma.

Nastal den D, moderování plesu se ujali naši o rok mladší spolužáci ze III. G Lenka Vlášková a Jan Dušek a moc se jim to povedlo. Byli tak zodpovědní, že si sehnali i stylové námořní kostýmky. Ve 20 hodin program odstartoval. Prvním číslem programu bylo netradiční JOJO vystoupení, po kterém následovalo předtančení skupiny Mini Diamond z Ledče nad Sázavou. Pak již nastala ta dlouho očekávaná chvíle – slavnostní nástup maturantů. Ten se opravdu povedl a vzápětí přišla ta nejdůležitější chvíle – šerpování maturantů. Ujal se ho ředitel školy Ing. Jindřich Vodička a pochopitelně i naše třídní učitelka Mgr. Eva Bernadová. Teprve se šerpami na prsou, se skleničkou šampaňského v ruce, s třpytícími se mincemi u nohou a za zpěvu studentské hymny Gaudeamus igitur jsme si uvědomili, jak významný krok nás za pár měsíců čeká. Naštěstí prozatím nás očekávalo fotografování, sbírání peněz a tanec s rodiči.

K tanci hrála kapela Variace, která dokázala ples skvěle oživit. V přísálí byl i miniateliér, ve kterém vzniklo mnoho zajímavých fotek. Během celého plesu byla také možnost zakoupit si naše loterijní lístky (vyhrával každý) a hrát o skvělé ceny. O půlnoci byl ten správný čas na předvedení půlnočního překvapení. Titanic v našem provedení a v našich kostýmech měl takový úspěch, že jsme ho museli předvést dokonce dvakrát. Poté byli vyhlášení vítězové, kteří získali hlavní ceny loterie, a zábava mohla pokračovat. Ples končil ve dvě hodiny, ale někteří vytrvalí tanečníci zůstali i poté.

Za celou IV. G bychom chtěli poděkovat všem, kteří se na nás přišli podívat a podpořili nás. Velké díky patří studentům ze III. G, kteří odvedli skvělou práci. Doufáme, že si všichni náš maturitní ples užili aspoň z poloviny jako my. Teď už nám zbývá jen pár měsíců studia, a proto bychom Vás chtěli poprosit, ať nám držíte palce k úspěšnému zvládnutí zkoušky dospělosti.

Autor fotografií z plesu: Radek Pavlík, Hlinsko, www.fotopavlik.com


Mgr. Eva Bernadová

Učitelka biologie, matematiky a hudební výchovy

Koordinátor environmentální výchovy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace