Prezentace produktů BL-systém

Agendy:
 
Informační portál , Umělecké a řemeslné
Publikováno:
 
22.02.2016 22:14
Poslední úprava:
 
před 8 lety

O naše absolventy je zájem, o čemž svědčí snaha firem, které se snaží ukázat své produkty v naší škole a představit je studentům s možností další profesní spolupráce. Nejinak pojatá byla prezentace určená našim studentům oborů Konzervátorství a restaurátorství (vyučujeme ve spolupráci s VŠCHT Praha) a žákům oborů Kamenosochařství a Kameník, kteří zaplnili prostory auly. Akce se konala 17. 2. 2016 a představila se na ní švýcarská firma BL-systém. Tato firma má téměř čtyřicetiletou historii při renovaci a opravách kamene a betonu. Jejich produkty jsou vhodné na renovaci pískovcových fasád, schodišť, profilů a soch, dále na imitaci pískovce nánosem na beton, přírodní a umělé kameny, polystyren, dřevo, vypalovanou keramiku a kov.

Prezentaci si připravili majitelé firmy a byla rozdělena do několika částí. Nejdříve vysvětlili přítomným hlavní důvody poškození kamene a betonu, ukázali příklady a důvody poškození a také hodně příkladů špatné renovace. Přednášku doplňovali prezentacemi, kreslením i připravenými tištěnými texty.

V další části představili myšlenku osvědčenou čtyřicetiletým používáním, a to produkt firmy známý pod obchodní značkou "minerální pískovcová malta BL ", která je použitá již na nesčetných objektech, takže dlouhodobě ukazuje správnost myšlenky a vývoje. Pískovcová malta BL (umělý pískovec) je na minerální bázi a dělí se na výplňové malty, zadělávací tekutiny, lepidla, pryskyřice a stabilizátory. Jsou to hotové produkty a míchají se průběžně při pracovním procesu bez zvláštního předpisu dávkování. Prezentovali nám renovované objekty, podpůrné systémy renovací a výhody a úspěšnosti tohoto systému.

A následovala nezajímavější část, a to praktická ukázka produktu firmy. K tomuto účelu jsme využili pískovec který na škole zpracováváme. Došlo k ukázce renovace, doplnění části a slepení několika částí. Tohle si samozřejmě studenti vyzkoušeli a také se pokusili již připravený (vytvrzený) materiál z produktů firmy opracovávat.

Majitelům firmy děkujeme za předané zkušenosti, ukázku produktů a prezentaci firmy. Studenti se jistě s těmito produkty při svém budoucím uplatnění setkají a informace jim pomohou ke správným způsobům renovace.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace