Na exkurzi v Domě světla Praha

Agenda:
 
Sociální a zdravotní
Publikováno:
 
11.04.2016 12:23
Poslední úprava:
 
před 8 lety

Dne 15. března 2016 navštívili žáci oboru sociální činnost – třídy III. E, IV. E a oboru ošetřovatel – třídy I. AO, II. AO Dům světla v Praze. Jde o azylové zařízení, které mohou využít HIV pozitivní a AIDS nemocní, jejich partneři a rodinní příslušníci k ubytování. Kapacita je 15 klientů, kteří jsou ubytováni ve dvoulůžkových pokojích.

Naší skupiny se ujal pan Michael Jettmar, který zde působí jako sociální pracovník a sám je také HIV pozitivní. Nejprve nás provedl po azylovém domě a pak jsme se všichni přesunuli do zasedací místnosti, kde naše exkurze pokračovala přednáškou. Formou prezentace byly žákům poskytnuty základní teoretické poznatky o tomto onemocnění. Během přednášky žáci pokládali panu Jettmarovi různé otázky. Nejvíce je zajímal jeho životní příběh a život s tímto onemocněním.

Žáci byli bohužel při kladení otázek trochu ostýchaví, protože museli mluvit do mikrofonu. Naši návštěvu v tomto zařízení totiž natáčela Česká televize pro pořad Q.

Přesto, možná i právě proto se nám akce velmi líbila.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace