Nejúspěšnější Ikarové obdrželi skleněné plastiky

Agenda:
 
Umělecké a řemeslné
Publikováno:
 
11.04.2016 12:28
Poslední úprava:
 
před 8 lety

V pátek 1. dubna 2016 se v prostorách Leteckého muzea Metoděje Vlacha na letišti v Mladé Boleslavi uskutečnilo Slavnostní ocenění nejlepších leteckých sportovců a osobností za rok 2015. Tak jako každý rok skláři světelské Uměleckoprůmyslové akademie vyrobili řadu skleněných plastik a pohárů pro vyhodnocené nejlepší aviatiky v celkem 17 kategoriích leteckých sportů.

Slavnostní akt se konal pod záštitou předsedy Poslanecké sněmovny. Patronaci převzal Podvýbor pro vědu, výzkum, letectví a kosmonautiku Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Hlavními pořadateli byli: Letecká amatérská asociace ČR, nově také Aeroklub ČR, Český balónový svaz, Klub leteckých modelářů Svazu modelářů ČR a Plachtařský Old Timer Klub ČR spolu s Klubem leteckých novinářů Syndikátu novinářů ČR. Významným partnerem, v jehož prostorách se akce odehrávalo, bylo opět Letecké muzeem Metoděje Vlacha v Mladé Boleslavi.

Ceremonie se zúčastnila krom leteckých sportovců a příznivců aviatiky řada představitelů politického života. Mezi nimi byli předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Jan Hamáček a hejtman Středočeského kraje Ing. Miloš Petera, Ing. Zdeněk Štefek, člen rady Středočeského kraje, a Mgr. Karel Horčička, náměstek hejtmana.

Absolutně nejlepšími leteckými sportovci byli vyhlášeni paraglidista Stanislav Mayer (za dosažení cíle extrémního hike and fly závodu Red Bull X-Alps ze Salzburgu do Monaka pouze prostřednictvím padákového kluzáku a vlastních nohou) a letecký akrobat Miroslav Černý (za vítězství na mistrovství světa v akrobacii na kluzácích v kategorii Advanced).

Věříme, že i v budoucnu budeme poctěni příležitostí vyrobit ceny pro tyto novodobé Ikary, kteří si je za své smělé činy bezesporu zaslouží.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace