Soutěž Od diktatury k diktatuře

Krásný úspěch světelských gymnazistů

Agenda:
 
Gymnázium
Publikováno:
 
11.04.2016 12:33
Poslední úprava:
 
před 8 lety

Dne 6. 4. 2016 se na půdě Gymnázia Jihlava uskutečnil už 25. ročník krajského kola Dějepisné soutěže studentů gymnázií České a Slovenské republiky. Letošní kolo neslo název Od diktatury k diktatuře (roky 1945–1948).

Jméno naší školy hájili Jakub Cakl, Tereza Nohejlová a Lenka Vlášková z III. G. Připravovali se pečlivě během předchozích týdnů pod vedením PhDr. Jany Michkové, která s nimi strávila nejedno odpoledne. Naši se museli popasovat jednak s tématem, které patří do učiva 4. ročníku, jednak s faktem, že jako zástupci jediného čtyřletého gymnázia se budou muset vyrovnat s konkurencí samých osmiletých gymnázií kraje.

A obstáli výborně! Umístili se mezi 12 týmy na šestém místě. Nám i jim ovšem obrovskou radost udělala skutečnost, že za sebou nechali všechny soutěžní týmy havlíčkobrodského regionu a v okrese byli nejlepší (viz příloha).

Je vidět, že naše malé gymnázium rodinného typu dokáže vytvořit žákům výborné podmínky pro jejich aktivity. Největší poděkování patří samozřejmě našim třem soutěžícím, kterým ke skvělému výsledku blahopřejeme. A co oni? Už se těší na příští ročník.

Foto: Gymnázium Jihlava

Přiložené soubory

Výsledky soutěže - kraj Vysočina

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace