Exkurze do keramických závodů Laufen – Jika v Bechyni

Ateliér keramiky a porcelánu na exkurzi

Agenda:
 
Výtvarné
Publikováno:
 
17.04.2016 17:20
Poslední úprava:
 
před 8 lety

Ve středu 9. 3. 2016 podnikla skupina žáků exkurzi, která je nezbytnou součástí jejich odborné přípravy, do závodu JIKA v Bechyni.

Podrobná prohlídka celého výrobního procesu byla zakončena návštěvou modelárny. Zde studentka IV. ročníku Karolína Hodačová předvedla rozpracovaný model svého umyvadla za přítomnosti hlavních modelářů, výrobního technologa i vedoucího vývojového střediska. Diskuse dala studentce možnost vytvořit hlavní sádrovou formu na umyvadlo přímo v modelárně závodu JIKA.

K uskutečnění tohoto plánu jsou potřeba ještě další jednání. V současné době se připravuje k podepsání smlouva o spolupráci mezi naší Uměleckoprůmyslovou akademii ve Světlé nad Sázavou a firmou Laufen. Nastartování této spolupráce by představovalo asi týdenní pracovní pobyt v Bechyni, a to jak pro studentku, tak pro odborný pedagogický doprovod.

Jedná se o nadstandardní možnost, jak docílit skutečně kvalitního díla, které ve školní dílně nemáme možnost v takové profesionalitě zrealizovat. Bylo by to přínosem jak pro školu, tak pro studentku, která zvažuje pokračování ve studiu tohoto oboru na škole vyššího stupně.

A jak se o akci vyjádřila jedna ze studentek?

„Moc se mi návštěva líbila – byla dost vyčerpávající, ale přece jen vidět takové výrobní postupy na vlastní oči a prodiskutovat, na co si dát pozor při navrhování vlastního umyvadla, to dá člověku daleko víc než teorie, kterou si někde přečtete.“ (J. Koukolová)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace