Za krásnými šperky

Zlatnická dílna na exkurzi

Agenda:
 
Umělecké a řemeslné
Publikováno:
 
22.04.2016 09:17
Poslední úprava:
 
před 8 lety

Dne 7. 4. 2016 jsme společně s žáky I. A a III. A navštívili provoz zlatnické dílny v Jihlavě. Dílna je soukromá, ale její provozovatel a majitel nám umožnil návštěvu a vše ochotně vysvětlil a ukázal. Dílna se zaměřuje jak na opravy šperků, tak na vlastní tvorbu pro zlatnictví i jiné zákazníky.

Žákyně byly nejprve seznámeny s bezpečnostním řádem dílny. Vysvětlili jsme si a názorně ukázali, co vše musí mít dílna za vybavení. Děvčata si zkoušela vážit na cejchované zlatnické váze drahé kovy – zlato a stříbro. Předvedli jsme si zkoušení drahých kovů na buližníku. Ukázali jsem si, jak se leští a čistí šperky v ultrazvukové pračce. Poté jsme si vysvětlili technologický postup galvanického pokovování.

Zakončili jsme předvedením letování šperků s patinou. Exkurze bezesporu přispěla ke spojení teorie a praxe a ukázala, jaké možnosti má zlatník ovládající svou profesi.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace