Sochaři z AVU tvořili na Lipnici

Agendy:
 
Výtvarné , Umělecké a řemeslné
Publikováno:
 
11.05.2016 16:43
Poslední úprava:
 
před 8 lety

Ve dnech 27. 4. – 6. 5. hostilo Kamenosochařské středisko Lipnice sympózium ateliéru figurálního sochařství a medaile z pražské Akademie výtvarných umění (AVU). Spolu s vedoucím ateliéru MgA. Vojtěchem Míčou a asistentem MgA. Mirem Žáčokem zde pracovali na svých kamenných dílech čtyři studenti. Sochy ze žuly, pískovce, vápence i trachytu, které jejich autoři ještě plánují dokončovat po převezení na svoji domovskou školu, budou veřejnosti představeny v září tohoto roku v rámci tradiční přehlídky Bienále. Jedná se o první spolupráci tohoto druhu, která mezi naší školou a AVU proběhla, a dost možná je také odrazovým můstkem pro budoucí užší kooperaci obou institucí.

Ti, kteří nechtějí čekat až do zářijového Bienále a které ateliér figurálního sochařství a medaile i tvorba jeho pedagogů zajímá, mají možnost navštívit přednášku Vojtěcha Míči, která se bude konat v aule naší školy v pondělí 23. 5. (čas bude ještě upřesněn) a na niž tímto srdečně zveme.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace