Ateliér restaurování na cestách

Agenda:
 
Výtvarné
Publikováno:
 
15.05.2016 20:10
Poslední úprava:
 
před 8 lety

V rámci dalšího vzdělávání a rozšíření poznatků našich studentů jsem se rozhodla s několika žákyněmi mého ateliéru navštívit fakultu restaurování v Litomyšli. Akce proběhla dne 26. dubna 2016.

Na základě předběžné domluvy jsme se setkaly s asistentem ateliéru restaurování a konzervování sochařských děl, který nás velmi ochotně provedl školou a většinou ateliérů a poskytl nám patřičný výklad. Mimo jiné jsme byly svědky stěhování jednoho z ateliérů do krásné prosklené haly.

V ateliéru chemie, který jsme navštívily poté, profesorka děvčatům vysvětlovala nutnost tohoto oboru pro záchranu kulturních památek. Byly jsme bez nadsázky opravdu nadšené. Ke této atmosféře přispěla i malá procházka po městě, kde žil a pracoval maliř, grafik, spisovatel a básnik Josef Váchal.

Studentka Bára ohodnotila akci takto:

Hned ráno jsme v čistě dámské sestavě v čele s paní učitelkou Choisnel vyrazily do Litomyšle. Jely jsme prozkoumat fakultu restaurování, která nás všechny zaujala jak moderním vybavením a pracemi studentů, tak i velmi vlídným přístupem pracovníků, kteří nám školu představili v nejlepším možném světle. Ve spojení s krásným okolím města to byl parádní výlet, proto doufáme, že jsme zanechaly taky dobrý dojem a že jsme nebyly v krásné Litomyšli naposledy.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace