Preventivní aktivity na Akademii

Agenda:
 
Informační portál
Publikováno:
 
18.05.2016 15:52
Poslední úprava:
 
před 8 lety

V měsíci dubnu 2016 navštívily naši školu sociální pracovnice kontaktního a poradenského centra Spektrum ze Žďáru nad Sázavou a seznámily žáky s náplní své práce.

Spektrum se zaměřuje na sekundární prevenci, tzn. pracuje s klienty, kteří již mají zkušenosti s užíváním nelegálních drog, a snaží se u nich o minimalizaci škod. Klientům poradenského centra je umožněn anonymní kontakt a jsou jim nabídnuty různé služby (výměna zdravotnického materiálu, testování, vyřizování dokladů, hledání ubytování, podpora při odvykání apod.). Sociální pracovníci Spektra též nabízejí terénní programy a poradenské služby pro rodiče a příbuzné uživatelů návykových látek.

Program zaujal především žáky sociálních oborů, protože v této oblasti mohou vykonávat své odborné praxe nebo po ukončení studia i pracovat.

Naší škole se též povedlo navázat spolupráci se Spektrem – Centrem primární prevence. V měsíci červnu budou v prvních ročnících realizovány preventivní programy, které jistě přispějí k vytvoření zdravějšího prostředí na naší škole.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace