Třída II.E na exkurzi v poslanecké sněmovně

Agenda:
 
Sociální a zdravotní
Publikováno:
 
18.05.2016 15:54
Poslední úprava:
 
před 8 lety

V úterý 10. května 2016 se třída II. E vydala do Prahy prohlédnout si historické památky a především prostory poslanecké sněmovny.

V Praze nás přivítalo krásné slunečné počasí, takže nám nic nebránilo v tom, abychom se vydali z Hlavního nádraží směrem na Malostranské náměstí, kde se v budovách Thunovského paláce, paláce Smiřických a Šternberského paláce nachází sídlo Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky.

Prošli jsme kolem budovy České národní banky na náměstí Republiky a dále jsme pokračovali Celetnou ulicí na Staroměstské náměstí, kde jsme si prohlédli Staroměstskou radnici s orlojem, Týnský chrám a pomník Jana Husa. Karlovou ulicí jsme se dostali na Karlův most, odkud je to již jen kousek na Malostranské náměstí.

V informačním centru Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky se nás ujal pan průvodce, který nám nejdříve promítl dokumentární film o vývoji parlamentarismu v českých zemí a pak nás zavedl do budovy poslanecké sněmovny. Bohužel jsme opět neměli štěstí a zasedací sál jsme si mohli prohlédnou jen z galérie. Pan průvodce nám popsal práci poslanců a vysvětlil proces schvalování zákonů a také ochotně odpovídal na dotazy studentů.

Exkurze se vydařila a studentům se líbila.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace