Vyrobili jsme cenu pro Pardubického aviatika

Agenda:
 
Umělecké a řemeslné
Publikováno:
 
31.05.2016 17:50
Poslední úprava:
 
před 8 lety

Již po třetí měli naši skláři tu čest vyhotovit plaketu pro ocenění absolutně nejlepší letové ukázku na 26. ročníku oblíbeného leteckého dne Aviatická pouť v Pardubicích. Letošní cena obdržela nový tvarový design doplněný požadovanými grafickými motivy objednatele – Sdružení Aviatické pouti, zastupované šéfredaktorem časopisu AeroHobby Petrem Kolmannem.

V letovém programu trvajícím 5 hodin a naplněném řadou špičkových vystoupení domácích i zahraničních pilotů zvučných jmen měla porota složená z odborníků v oboru nelehký úkol vybrat to“nej“.

Absolutní jedničkou se nakonec stal Geri Krähenbühl (excelentní zkušební pilot pocházející ze Švýcarska) z nadace Messerschmitt Stiftung podporované společností Airbus Group, který divákům předvedl velmi pěkným způsobem repliku unikátního Messerschmitt Me 262 Schwalbe (Vlaštovka), proudového letounu používaného od roku 1944. Mimochodem, jedná se o jediný létající exemplář v Evropě. Na tomto typu je pro nás zajímavé, že po skončení druhé světové války pražský podnik Avia zkompletoval 10 strojů, které se staly prvním proudovým typem zařazeným do výzbroje našeho vojenského letectva.

Pro Akademii je poctou, že ceny vyhotovené rukama našich šikovných sklářů tímto způsobem doputují do rukou lidí, kteří ve svém oboru znamenají naprostou špičku. I do budoucna nás potěší, když budeme moci zpracovat další podobné skleněné plastiky nejen pro úspěšné letecké sportovce v České republice, ale též pro vynikající piloty evropské či světové aviatické scény.

Foto: Barbora Kolmannová
Text: Mgr. Michal Šimek

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace