Vyučovat se dá i jinak

Výhody multioborové školy

Agenda:
 
Informační portál
Publikováno:
 
07.06.2016 13:15
Poslední úprava:
 
před 8 lety

Kolegyně Valerie Pertlová u nás vyučuje ruský jazyk v třídách gymnázia jako rodilá mluvčí. A v letošním školním roce využila možnosti, jak výuku oživit a jak zprostředkovat vzájemné poznávání nejen žáků různých oborů, ale i různých národností.

V září 2015 k nám do prvních ročníků výtvarných oborů totiž nastoupila skupina ruských a kazašských studentů. Pro ně je ruština přirozeným komunikačním jazykem. Valerie je tedy občas přivede jako hosty mezi naše gymnazisty a komunikace může začít. Součástí setkání jsou také sociokulturní aktivity.

Naposled – v pátek 3. června 2016 v II. G – to byla vzájemná ochutnávka sladkého i slaného pečiva, které z domova donesli čeští žáci či na internátě připravili naši zahraniční studenti. Přiložené fotografie dosvědčují, že vládla příjemná nálada a konverzace byla doplněna konzumací všech donesených dobrot.

Foto: Leoš Poříz a Helena Kotěrová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace