Cykloturistický kurz 2016

Agenda:
 
Informační portál
Publikováno:
 
13.06.2016 11:13
Poslední úprava:
 
před 6 lety

Také v letošním roce se žáci třetích ročníků naší školy vydali vstříc dobrodružství v rámci tradičního týdenního sportovního kurzu.

V týdnu od 9. do 13. května mělo dle předpovědi panovat v našem regionu příjemné počasí bez deště. V pondělí 9. 5. ráno se tedy v areálu školy sešla skupina 44 natěšených žáků a 4 pedagogů. Zavazadla byla odvezena doprovodným vozidlem do areálu na Lipnici. Tímto směrem se postupně vydala skupina cyklistů vedená Leošem Pořízem a Honzou Krajíčkem. Následovala je početná skupina pěších turistů vedených Bohdanou Bencovou a Petrem Vampolou.

Po ubytování v lipnickém areálu následovala každodenní rutina. Ráno a odpoledne vyráželi cyklisté i pěšáci do okolí a zdolávali předem naplánované trasy. Cyklisté měli náročnější program (Melechov, Orlík u Humpolce, Kejžlice), pěšáci zvolili kratší trasy.

V úterý a ve středu probíhala také populární soutěž v sedmiboji. Žáci měli možnost si vyzkoušet pétanque, volejbal, šipky, hod na cíl aj. Ve čtvrtek následovalo vyhlášení vítězů.

V pátek ráno se zbytek dobře naladěných žáků vydal zpátky do Světlé – opět na kole či pěšky. Někteří jedinci museli totiž z pracovních nebo rodinných důvodů odjet už ve čtvrtek.

Díky nádhernému počasí a dobré organizaci kurzu si účastníci odnesli spoustu zajímavých zážitků, na které jistě jen tak nezapomenou.

Foto: Leoš Poříz


Petr Vampola

Učitel českého, anglického a francouzského jazyka

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace