Tradiční řemesla na Světelsku

Akce se vydařila

Agenda:
 
Umělecké a řemeslné
Publikováno:
 
15.06.2016 13:40
Poslední úprava:
 
před 6 lety

Dne 11. června 2016 jsme prezentovali um našich žáku v národní kulturní památce Michalův statek ve vesničce Pohleď. Objekt nabízí návštěvníkům návrat do života selského lidu na haberském panství v období od konce třicetileté války až do zrušení poddanství v českých zemích v roce 1848. Toto krásné prostředí nás obklopilo a vytvořilo atmosféru celé předváděcí akce.

Z naší velké školy se prezentovali žáci zpracovávající kov a ukázali výrobu hřebíku a zvonku. Truhláři předvedli řezbářský um a do svého umění zasvěcovali i přítomné návštěvníky. Dalším materiálem, jehož zpracování mohli návštěvníci sledovat, byl kámen. I kameníci se blýskli svým fortelem a také oni dávali možnost vyzkoušet si zpracování tohoto materiálu. Nechyběla ani keramika, jejíž zpracování je tradiční a historicky dlouhodobé nejen v této oblasti, ale i v celých Čechách. Přestože pod rukama našeho žáka vznikaly krásné tvary zdánlivě „jednoduše“, návštěvnici se mohli přesvědčili, že až tak jednoduché vyrobit něco na kruhu není.

Jsme rádi, že jsme mohli tuto národní kulturní památku obohatit naší prezentací. Potěšující bylo i to, že přes spoustu dalších možností, jak strávit víkend, si návštěvníci našli cestu i na Michalův statek. Všem zúčastněným – pracovníkům i žákům – děkujeme za prezentaci školy.

Foto: Ing. Miloš Kratochvíl

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace