Programy primární prevence na naší škole

Agenda:
 
Informační portál
Publikováno:
 
28.06.2016 20:19
Poslední úprava:
 
před 8 lety

Po krátké pauze proběhly ve třech prvních ročnících naší školy programy primární prevence. Realizaci měla na bedrech Mgr. Veronika Karlová. Pozvala lektory ze žďárské organizace Spektrum – Centrum primární prevence, protože jsme s nimi v minulosti již několikrát spolupracovali a byla to spolupráce skvělá. Vše ostatní již pak záleželo na třídních a žácích jednotlivých tříd.

Všichni třídní učitelé prvních ročníků se mohli rozhodnout, jestli svou třídu do programu zapojí. Ano řekly programům hned tři první ročníky a během měsíce června proběhly první bloky ve třídách I.A, I.E a I.V. Všechny tři třídní učitelky (Ing. Květa Svitáková, Ing. Jitka Zelená a moje maličkost) jsme se do programu aktivně zapojily a připravily lektorům charakteristiku tříd, aby se s nimi mohlo cíleně pracovat. Žáci hodnotili tříhodinovou akci velmi pozitivně, aktivně se zapojovali.

V mojí třídě, tedy I.E, jsme realizovali program nazvaný Pouta (ne)závislosti. Jedná se o program zaměřený na prevenci zneužívaní návykových látek, rozvoj komunikace a spolupráce ve třídě a sebepoznání. Tyto projekty pomáhají navodit přátelskou atmosféru ve třídě. Druhý blok prevence proběhne během září letošního roku.

Nevýhodou těchto programů je vyšší cena. V minulosti se na jejím uhrazení podíleli žáci napůl se školou. Letos jsme měli velké štěstí a na tyto programy jsme obdrželi dotaci 23.000 Kč z rozpočtu města Světlá nad Sázavou. O dotaci jsem žádala koncem roku 2015. Zastupi­telstvo ji schválilo na svém zasedání dne 24. 2. 2016 a v měsíci dubnu 2016 byly již peníze na účtu školy. Za naše žáky ještě jednou za tyto finanční prostředky městu a jeho představitelům děkujeme.


Ing. Andrea Kubínová

Učitelka odborných předmětů

Projektová manažerka školy

Hlavní koordinátorka ŠVP

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace