Za faunou a flórou v našem regionu

Zoologická a botanická exkurze

Agenda:
 
Gymnázium
Publikováno:
 
28.06.2016 20:33
Poslední úprava:
 
před 8 lety

Zoologická exkurze se zaměřením na hydrobiologii

Ve středu 15. 6. 2016 navštívila třída II. G Stanici Pavlov, dříve známou jako Stanici ochrany fauny Pavlov. Studenti si prohlédli areál, kde probíhá péče o handicapovaná zvířata. Hlavní náplní programu však byl odlov fauny z tůní a rybníka a porovnání druhové skladby obou biotopů.

Účastníci exkurze měli možnost pozorovat jak zástupce obratlovců, čolky a pulce žab, tak larvy hmyzu a drobné planktonní živočichy. Inspirováni zjištěnými výsledky zhotovili studenti na závěr tematické plakáty. Exkurze výtečně zpestřila výuku zoologie, která je náplní učiva druhého ročníku gymnázia.

Co nám bohužel nevyšlo, to bylo počasí. Občas lilo jako z konve, takže účastníci akce se opravdu vraceli do Světlé provlhlí a museli se vyrovnat i s tím, že celý program musel být zkrácen.

Botanická exkurze

Na pondělí 20. 6. 2016 byla se třídou I. G naplánována botanická exkurze do okolí Světlé na Sázavou. Cesta vlakem do Pohledě vše začala. Poté jsme se vydali směrem k rybníku Ředkovec, abychom poznali nejrůznější typy rostlinných společenstev. Luční společenstva střídala společenstva okolí řeky Sázavy a přilehlých lesů.

Výlet byl optimální formou doplnění výuky botaniky a floristiky, která je tradičním zakončením prvního ročníku biologie na gymnáziu.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace