Školní výlet třídy II. E ve znamení boje v aréně

Agenda:
 
Sociální a zdravotní
Publikováno:
 
28.06.2016 20:41
Poslední úprava:
 
před 8 lety

Ještě než jsme vyrazili na školní výlet, už měla celá třída jasno. Chtěla navštívit laser arénu Matrixx v Jihlavě a vyzkoušet si, jaké je to střílet a jak uhýbat rychlým světelným paprskům.

V pondělí 20. 6. 2016 jsme se probudili do deštivého dne a zvláště v Jihlavě bývá chladněji. Proto jsme před návštěvou arény zvolili místo toulek historickým centrem města Jihlavské podzemí laicky zvané „Jihlavské katakomby“. Tato historická a technická pamětihodnost je jedním z posledních dochovaných pozůstatků činnosti středověkých jihlavských horníků. A právě tito horníci těžce pracovali na prohlubování sklepů pro místní kupce a řemeslníky, kteří je využívali pro skladování svého zboží a výrobků. Za německé okupace byla potom část chodeb upravena jako protiletecké kryty. Zejména mezi žákyněmi zavládlo nadšení z pohledného průvodce, který nás provázel částí podzemních chodeb. Svojí délkou 25 km jsou po znojemském podzemí druhé nejrozsáhlejší v České republice.

Po zajímavé a hlavně poučné prohlídce jsme pěšky, někteří pod deštníky, putovali do laser arény a plni očekávání se těšili na souboj. Temný prostor plný překážek a skrýší, ve kterém se žáci pohybovali, byl otevřen pro všechny ostrostřelce letos v červnu. Na místě se žáci rozdělili na dvě skupiny po dvou týmech. Vedoucí každému nadšenci zapůjčil laserovou zbraň s nekonečným množstvím světelné munice a speciální vestu, jejíž čidla se žáci snažili zasáhnout. Úkolem bylo zejména setřást své pronásledovatele a pak se ze zálohy stylově pomstít. Bitva měla takový úspěch, že si ji všechny týmy zopakovaly ještě jednou. Po dokončení každé hry obdrželi žáci tabulku s výsledky, ze které zjistili úspěšnost svého týmu, kdo koho a kolikrát trefil a hlavně celkový počet bodů za sebe i za svůj tým. Honička to byla veliká. Nejlepší hlášku měl Kuba: „Naběhl jsem tam jako v akčním filmu a střílel i do vlastních lidí.“ Podle konečných výsledků však byl úplně rozstřílen. Nejlepší ze všech byla v obou hrách Dáša, která dosáhla nejvíce bodů a předčila ostatní svým postřehem a rychlostí.

A to by nebyl ani výlet, kdybychom nezašli na něco dobrého k jídlu. Cílem se tradičně stal City park, kde jsme utratili poslední peníze a unavení a hlavně plní hezkých zážitků se vrátili v odpoledních hodinách zpět.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace