Dobré příklady táhnou

Pochvalu si zaslouží žáci i řada pracovníků školy

Agenda:
 
Informační portál
Publikováno:
 
13.09.2016 20:54
Poslední úprava:
 
před 8 lety

Říká se, že dospělí by měli jít příkladem mladým, pokud je chtějí k něčemu vychovat. Někdy to může být i naopak. V pátek 9. 9. letošního roku nám naši žáci ukázali, že i oni umějí být činorodí, iniciativní a nadšení pro něco, co nepatří do jejich běžných povinností.

Co se toho dne stalo? Místo v aranžérské dílně jsme mohli osazenstvo tohoto pracoviště vidět ne s nůžkami, papíry, pájkami apod., nýbrž se zahradnickým nářadím všeho druhu. Nabídli se, že zkultivují travnatý pás pod okny své dílny a změní ho postupně v rozkvetlý záhon. Zatím jen odstranili trávníky, zryli půdu a ta nyní čeká na výsadbu květin.

Nebylo těžké dopátrat se toho, co je inspirovalo. I oni navázali na jiný příklad dobré praxe. Po loňské devastaci exteriérů školy v důsledku zateplování budov (stačí si najít na školním webu seriál o přírodě v areálu) se kolegyně Eva Bernadová, která vyučuje mimo jiné biologii a je školním koordinátorem environmentálních aktivit všeho druhu, a Lada Slavíčková, vyučující naše zahradní architekty, pustily do práce na opětovné kultivaci prostředí.

Jejich společným úsilím, do kterého postupně zapojují i další dobrovolníky, se v areálu objevily nové záhony růží, u vchodů do budov krásně osazené kameninové květináče, prokoukla i školní přírodní zahrada a celé prostředí školy je opět příjemným parkem s mnoha místy lákajícími k odpočinku. Není to samo sebou. Eva i Lada byly k vidění ve škole dokonce i během léta, kdy v době své dovolené pečovaly o záhony, aby mladé růže přežily. Pomáhalo jim mnoho dobrovolníků se zaléváním záhonů a květináčů během teplých dnů. Nejsem schopná všechny vyjmenovat, proto jim děkuji takto hromadně.

Zanedlouho škola oslaví 50 let své existence. Je dobré vědět a vidět, že v ní jsou jak žáci, tak dospělí, kteří jsou ochotni udělat pro její rozvoj i něco nad rámec běžných povinností.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace