Veletrh práce Jihlava

Agenda:
 
Sociální a zdravotní
Publikováno:
 
27.09.2016 14:04
Poslední úprava:
 
před 8 lety

Ve čtvrtek 22. 9. 2016 se žáci maturitních tříd II. P oboru podnikání a IV. E oboru sociální činnost zúčastnili VELETRHU PRÁCE, který se konal v DKO v Jihlavě. Hlavním cílem veletrhu bylo navázání osobního kontaktu a spolupráce mezi studenty, absolventy a zájemci o zaměstnání se zaměstnavateli z regionu Jihlava. Pro účastníky byly připraveny zajímavé přednášky a bohatý doprovodný program, který moderovala MISS ČR 2009 Iveta Lutovská Vítová.

Veletrh začínal prezentacemi Úřadu práce Jihlava. Přednášející žákům vysvětlili, jak si mají poradit s životopisem a motivačním dopisem. Dále následovala přednáška o využití portálu MPSV při hledání volných pracovních míst. Mezi přednáškami si žáci prohlíželi expozice zúčastněných firem, jejichž zástupci podávali přehledné informace o svých společnostech a pracovním uplatnění. Žáci se zájmem sledovali jejich nabídky práce a hlavně benefity, které mnohdy rozhodnou o volbě zaměstnání. Některé firmy nabízely i možnost brigád, odborných stáží, praxí a stipendijní programy. Zpestření přineslo i vystoupení české mis, která prezentovala vhodné oblečení na pracovní pohovor.

Po obědě byla mysl žáků odlehčena na plánované výstavě Nonsens aneb smysl hledám v nesmyslu. Tato lehce úsměvná výstava těžko představitelných exponátů nás velice pobavila.

V tento den jsme měli i další bonus, a to MHD zadarmo v rámci „Dne Jihlavy bez aut“.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace